Deprem Nedir? Depremden Korunma Yolları ve Doğal Afetler - Türkiye'nin en uygun Prefabrik Ev Fiyatları ve Prefabrike Evler sitesi. www.prefabrikevfiyatlari.gen.tr

Deprem Nedir? Depremden Korunma Yolları ve Doğal Afetler

Yerkabuğunun altındaki kırılmalar nedeniyle aniden ortaya çıkan titreşimlerin, dalgalar halinde yayılarak geçtikleri ortamları ve yeryüzeyini şiddetle sarsma olayına deprem denir. Depremler, insanların hareketsiz kabul ettiği ve güvenle üzerinde yaşadığı toprağında oynayacağını ve üzerinde bulunan tüm yapılarında hasar görüp, can kaybına uğrayacak şekilde yıkılabileceklerini gösteren bir doğal bir olaydır.

Depremleriin nasıl oluştuğunu, prefabrik ev fiyatları deprem dalgalarının yer yuvarı içinde ne şekilde yayıldıklarını, ölçü aletleri ve yöntemlerini, kayıtların değerlendirilmesini ve deprem ile ilgili diğer konuları inceleyen bilim dalına sismoloji denmektedir. Depremler oluşma nedenlerine göre degişik türlere ayrılmaktadır. Dünyada olan depremlerin Prefabrik evler büyük bir bölümü yukarıda anlatılan biçimde oluşmakta ve az miktar olarak kabul görsede başka doğal nedenlerin sebep olduğu deprem türleri bulunmaktadır.

prefabrik ev fiyatları Yukarıda anlatılan yerkabuğu altındaki fay levhalarının hareketi sonucu olan depremler genellikle tektonik depremler olarak nitelendirilir. Bu depremler prefabrik çoğunlukla levhalar sınırlarında oluşurlar ve eryüzünde olan depremlerin %90’nından fazlası bu gruba girer. Türkiye’de olan depremlerde tıpkı bunun gibi tektonik depremlerdir.


İkinci tip depremler ise volkanik depremlerdir. Prefabrik evler Bunlar volkanların püskürmesi veya patlaması sonucu basınç ile oluşurlar. Yerin derinliklerinde ergimiş olan maddenin yeryüzüne çıkışı sırasındaki fiziksel ve kimyasal olaylar sonucunda oluşan gazların, yapmış oldukları patlamalarla bu tür depremlerin maydana geldiği bilinmektedir ve birçok prefabrik dünya ülkesinde yaşanmaktadır.. Bunlarda yanardağlarla ilgili olduklarından yerel bölgelerde yaşanır ve önemli zarara neden olmazlar. Japonya ve İtalya’da olusan depremlerin küçük bir kısmı bu gruba girer. Türkiye’de aktif yanardağ olmadığı için bu tip depremler oluşmamakta ve haliyle zarara yol açmamaktadır. Bir başka tip depremler ise çöküntü depremleridir.

Bunlar yer altındaki mağara boşluklarının, fosilleşmiş kömür prefabrik yatakları ve galerilerinin, prefabrik ev fiyatları çok tuzlu ve jipsli arazilerde erime sonucu ile oluşan boşluklara ait tavan bloklarının çökmesi ile gerçekleşirler. Hissedilme alanları yerel olup enerjileri azdır ve ayrıca fazla zarar getirmezler. prefabrik Büyük heyelanlar ve gökten düşen meteorların da küçük sarsıntılara neden olduğu bilinmektedir.

Bazen büyük bir deprem olmadan önce küçük sarsıntılar olur. Bu küçük sarsıntılara öncü depremler denmektedir. Büyük bir depremin oluşundan sonrada belki birkaç yüz adet prefabrik küçük deprem olmaya devam eder ve çoğuklukla hissedilmez. Bu küçük depremler artçı değremler olarak isimlendirilir ve büyük depremin oluş anına göre bunların şiddetinde ve sayısında azalım görülür.

Deprem Nedir? Depremden Korunma Yolları ve Doğal Afetler

QR Code ile Deprem Nedir? Depremden Korunma Yolları ve Doğal Afetler

Deprem Nedir? Depremden Korunma Yolları ve Doğal Afetler

Deprem Nedir? Depremden Korunma Yolları ve Doğal Afetler

Yorum YazınDeprem Nedir? Depremden Korunma Yolları ve Doğal Afetler

Güvenlik Doğrulama * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

PREFABRİK EVLER »

Sayfamızda, en uygun Prefabrik Ev Fiyatları ve Prefabrik Evler kategorilerine ulaşabileceğiniz gibi Türkiye'deki Prefabrik Firmalarının tamamına ulaşabileceksiniz. www.prefabrikevfiyatlari.gen.tr DMCA.com Protection Status

PREFABRİK EV FİYATLARI »

» Resim Haritası
» Mobil Haritası
» Video Haritası
» XML
» RSS
» Site Haritası
» Arşiv
» İletişim